Zrobisz to

Jak nauczyć się szycia na maszynie? Sprawdź, co musisz wiedzieć!

Pewne umiejętności warto opanować, bo można dzięki nim stworzyć wiele ciekawych rzeczy. Szycie na maszynie zalicza się właśnie do nich. I to nie tylko, gdy marzysz o przerabianiu ubrań i tworzeniu nowych. Wszelkie naprawy i łatanie dziur jest prostsze z odpowiednim sprzętem. Od czego zacząć i jak nauczyć się szycia na maszynie? Podpowiadamy!

Nauka szycia na maszynie wymaga odpowiedniego sprzętu

Chcąc zacząć przygodę z nauką szycia, potrzebujesz dobrej maszyny, która będzie z Tobą współpracować. Na początek możesz pożyczyć sprawdzoną maszynę od kogoś znajomego. Gdy połkniesz bakcyla, prędko zapragniesz własnej. Niezbędna będzie też cierpliwość, gdyż początki oznaczają wiele zerwanych nitek. Czeka Cię także sporo prucia. Jeśli jednak nie zniechęcisz się, z pewnością stworzysz wyjątkowe rzeczy. Nauczenie się szycia na maszynie to umiejętność przydatna na całe życie. Wytrwałość i determinacja są ważniejsze od talentu.

Jak nauczyć się szyć na maszynie? Trenuj bez nici!

Nim zaczniesz szyć podstawowe ściegi na skrawkach materiału, rozpocznij trening na sucho. Używając kartki w kratkę, możesz nauczyć się szyć prosto. To najważniejsza umiejętność do opanowania. Umieść więc papier pod stopką i wyczuj, jak działa pedał maszyny. Wykonaj kilka równoległych linii. Gdy efekt będzie zadowalający, rozrysuj na papierze wzory i próbuj szyć po śladzie. Opanujesz w ten sposób wolniejsze i szybsze puszczanie igły oraz różne manewry. Jeśli będzie Ci już wszystko wychodziło, sięgnij po materiał i wykonaj te same ćwiczenia. Możesz wykorzystać jakąkolwiek tkaninę, jednak bawełna będzie najlepsza na start.

To czas, aby poznać i opanować proste ściegi, używane najczęściej. Przy tej okazji opanuj też umiejętność zaczynania i kończenia. Tak, aby nic się nie pruło. Cofanie nici może wydawać się skomplikowanym manewrem. Jest to jednak całkiem proste, gdy wyczujesz, jak działa Twoja maszyna.

Pierwsze prace, gdy już nauczysz się szyć na maszynie

Opanowanie ściegów i poznanie działania maszyny pozwala na stworzenie pierwszych rzeczy. W tym momencie warto sięgnąć po profesjonalne wsparcie w postaci naszego kursu. Krok po kroku pokażemy Ci jak stworzyć wyjątkową rzecz: torebkę, nerkę lub plecak. Są to przedmioty, na które każdy zwróci uwagę, a Ciebie będzie rozpierała duma. Przyznanie, że zrobiłeś coś samodzielnie, jest bowiem niezwykle satysfakcjonujące. A tutaj przebędziesz całą drogę, od kartki do gotowego produktu, pod profesjonalną opieką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.