Zrobisz to

Jak uszyć czapkę krok po kroku? Poradnik dla początkujących

Samodzielne szycie ubrań i tworzenie dodatków to z jednej strony fantastyczna zabawa. Z drugiej zaś to ogromna duma, gdy wykonany przez siebie przedmiot można nosić i korzystać z niego każdego dnia. Jeśli radzisz sobie z obsługą maszyny i marzą Ci się wyjątkowe kreacje, z powodzeniem możesz spróbować zrobić wszystko. Dziś podpowiadamy, jak uszyć czapkę, która z pewnością przyda się każdemu.

Przygotuj materiały i akcesoria niezbędne do uszycia czapki

Każdy, kto próbuje swoich sił na maszynie, prędzej czy później szyje czapkę. Czy to dla siebie, czy dla swoich dzieci, jednak zawsze jest to nakrycie głowy. To bardzo praktyczny dodatek, który jednocześnie jest niezwykle prosty do wykonania. Wiele kursów szycia zaczyna się właśnie od czapki, stąd i my postanowiliśmy pokazać Ci, jak się ją robi. Przygotuj sobie niezbędne do tego akcesoria:

– materiał, najlepiej dresówkę,

– centymetr krawiecki,

– nożyczki do materiału i kredę,

– maszynę do szycia.

Materiału potrzebujesz tyle, ile wynosi obwód głowy osoby, dla której szyjesz. Za pomocą miarki sprawdź wartość w najszerszym miejscu. Następnie odejmij od niej dwa centymetry i w ten sposób przytnij materiał. Wysokość czapki to minimum 24 cm. Jeśli chcesz, by Twój model był lekko wydłużony, przytnij odpowiednio więcej.

Jak uszyć czapkę krok po kroku?

1. Wytnij materiał, a następnie złóż go na pół, printem do środka, wzdłuż dłuższego boku.

2. Złóż na pół, tym razem wzdłuż krótszego boku, a potem jeszcze raz na pół i jeszcze raz na pół.

3. W otrzymanym prostokącie zetnij rogi od strony niepołączonych krawędzi.

4. Rozłóż całość i ponownie złóż, jednak teraz wzdłuż krótszych krawędzi, nadal printem do środka. Przeszyj materiał po bokach.

5. Wywiń go na prawą stronę, powinieneś mieć przed sobą kształt korony.

6. Zszyj ze sobą wystające trójkąty, kolejno jeden do drugiego. Otrzymasz górę czapki.

7. Wywiń czapkę na drugą stronę i gotowe!

Inne sposoby szycia czapki

Podany przez nas sposób jest tylko jednym z wielu. Jeśli zapytasz kogoś jak uszyć czapkę, z pewnością poznasz także inne. Każdy z nich opiera się jednak na prostej metodzie zszywania ze sobą fragmentów materiału za pomocą maszyny do szycia. Jeśli nie umiesz jej jeszcze obsługiwać, a chcesz się tego nauczyć, zapisz się na kurs. Zrobisz to u nas, gdzie eksperci pomogą Ci zdobyć wiedzę w tym zakresie. A przy okazji pokażą, jak stworzyć wiele niesamowitych i użytecznych rzeczy. Trzymamy kciuki!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *