Zrobisz to

Jak prosto uszyć misia dla dziecka?

Jeśli chcesz podarować swojemu dziecku coś wyjątkowego, uszyj dla niego własnoręcznie przytulankę. W sklepach dostępnych jest mnóstwo gotowych pluszaków, ale nic nie cieszy tak, jak spersonalizowany model zabawki. Będziesz mieć pewność, że Twój prezent jest jedyny w swoim rodzaju, a dobrane materiały nie zaszkodzą maluchowi. Nie obawiaj się, jeśli jeszcze nie masz wprawy i dopiero uczysz się obsługi maszyny. Na początku możesz wypróbować szycie prostych form, a z czasem pokusić o te bardziej zaawansowane. Zapoznaj się z naszym przewodnikiem i dowiedz, jak uszyć misia w prosty sposób.

Materiały potrzebne do uszycia misia

Jeśli chcesz, żeby zabawka była miękka, wybierz tkaninę z polaru albo klasycznego pluszu. Dobierz do tego materiał na wykonanie noska. Możesz zdecydować się na filc. Jest sztywny i będzie się ładnie prezentował. Wykrój pierwszego misia stwórz sama, rysując jego kształt na kartce papieru. Zadbaj o to, żeby mieć pod ręką:

– nożyczki do materiału

– szpilki

– kulkę silikonową

– farbę do tkanin, plastikowe oczka lub guziki

– maszynę do szycia

Jak przygotować szablon misia?

Narysuj szablon misia na kartce. Użyj do tego celu tekturki lub sztywnego papieru, żeby uniknąć zwijania podczas przenoszenia wzoru na materiał. Wytnij kształt i odwzoruj go na tkaninie za pomocą specjalnego pisaka albo kredy. Jeśli zdecydowałaś się na szycie zabawki z pluszu, zwróć uwagę na układ włosia. Powinien podążać lekko po skosie w dół i na lewo. Odrysuj dwa kształty na lewej stronie materiału i wytnij osobno przód i tył zabawki. Krojąc pamiętaj, żeby zostawić około 1 centymetra zapasu na szew. Przyszyj maszynowo nosek do główki maskotki. Możesz go zamocować zwykłym ściegiem lub zabezpieczyć zygzakowym. Zadbaj o to, żeby się nie strzępił na krawędziach.

Jak uszyć misia na maszynie?

Zepnij obie części wzoru szpilkami. Dzięki temu materiał nie będzie się przesuwał. Zszyj kawałki na lewej stronie, podążając za odrysowaną linią. Pamiętaj o zostawieniu małego otworu, który pozwoli Ci wywrócić formę na prawą stronę. Następnie natnij nadmiar materiału przy szwach, żeby nie marszczył się przy zaokrągleniach i ładnie układał. Wykonaj cięcia między nóżkami, pod pachami, przy uszkach i w zgięciach szyi. Rób to ostrożnie, żeby nie uszkodzić szwów. Po wywróceniu formy na prawą stronę, wypchaj ją kulką silikonową. Możesz sobie pomagać patyczkiem albo pałeczką. Zaszyj otwór ręcznie, uważając, żeby szew nie był bardzo widoczny.

Na końcu zadbaj o dodatki. Namaluj oczka farbą do tkanin albo naszyj gotowe. Możesz użyć także guzików. Jeśli masz ochotę, ozdób zabawkę kokardką.

Teraz już wiesz, jak uszyć misia na maszynie w prosty sposób, żeby uszczęśliwić swoje dziecko. Jeśli marzą Ci się bardziej skomplikowane formy, zapisz się na kurs obsługiwania maszyny i czerp satysfakcję z kreatywnego szycia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.