Zrobisz to

Jak uszyć tulipany? Przekonaj się, jakie to proste!

Tulipany to przepiękne kwiaty, które przyciągają wzrok swoimi charakterystycznymi kielichami w różnorodnych kolorach. Cieszymy się nimi przez większość wiosny, jednak, gdy przekwitną, musimy czekać aż do następnego sezonu. Jak zatrzymać ich urok na dłużej? Odpowiedź jest prosta — uszyj je! Dzięki prostym trikom możesz mieć w domu efektowną dekorację, która będzie cieszyć oko na co dzień. Jak uszyć tulipany? Czytaj dalej, a dowiesz się wszystkiego!

Co będzie Ci potrzebne?

Zabieramy się do pracy! Jak uszyć tulipany? To zadanie nie jest trudne — wystarczy trochę niezbędnych materiałów i odrobina cierpliwości. Drobiazgi, które okażą się nieodzowne to przede wszystkim:

– nici, igły, nożyczki i szpilki

– maszyna do szycia

– ołówek

– zielony materiał na liście oraz łodygi

– kolorowa tkanina na główki kwiatowe

– słomki koktajlowe

– wypełnienie (możesz użyć materiał ze starej poduszki)

Czas na wykrój, czyli jak uszyć tulipany idealne

Nieodzownym elementem podczas pracy będzie wykrój, z którego wytniesz materiały do szycia. Możesz przygotować swój szablon lub skorzystać z wersji udostępnionych w sieci. Odrysuj wszystkie elementy na tkaninie, przeszyj je i wytnij kształt, jaki preferujesz. Jakie wymiary mogą mieć poszczególne części? Niech liść ma 7×21 cm przy podwójnie złożonym materiale 8×22 cm. Kwiatowy kielich o wymiarach 6×8 cm to podwojony materiał 7×9 cm. Jeszcze tylko łodyga. Postaw na wymiar 4×30 cm.

Jak uszyć tulipany? Postępuj zgodnie z instrukcją

Liście

Pierwszym krokiem będzie uszycie liścia. Odrysuj jego szablon na podwójnie złożonym materiale. Teraz zastosuj ścieg prosty, zostawiając otwór na wywinięcie na drugą stronę. Usuń nadmiar materiału i starannie wyprasuj powstały listek.

Łodyga

Teraz jest czas na uszycie łodyg. Wykorzystaj szablon, na którym odrysujesz słomkową rurkę. Po obydwu stronach należy zostawić 1 cm przerwy. Następnie złóż pierwszy brzeg liścia na pół, przypinając materiał szpilkami. Na tym etapie możesz zszyć całość. Nadmiar materiału odetnij w odległości 0,5 cm od szwu i złóż kolejny kształt. Odwróć łodygę na prawą stronę. Możesz wykorzystać w tym celu spinacz lub agrafkę.

Główka

Ostatnim krokiem jest uszycie główek. Po odrysowaniu szablonu zszyj główki po kształcie, pomijając dół. Wytnij je i odwróć na prawą stronę. Podwiń 1 cm materiału do środka i wyprasuj. Teraz wypełnij wnętrze watoliną i voila — gotowe! Pozostaje tylko zszycie wszystkich elementów ze sobą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *